Molnár Gergő

molnargrg
Kemény bírálatot kapott a magyar kormány Washingtonból Kemény bírálatot kapott a magyar kormány Washingtonból

A Kínához fűződő szoros viszonyt sérelmezte egy republikánus szenátor.

16 órája

Összefogtak a magyar politikusok Szijjártó Péter ellen, a lemondását követelik Összefogtak a magyar politikusok Szijjártó Péter ellen, a lemondását követelik

Összeülhet az Országgyűlés, a külügyminiszter is reagált a vádakra.

tegnap, 20:35

„Látják, hogy le lehet lőni egy miniszterelnököt” – újabb kormányfő került a célkeresztbe „Látják, hogy le lehet lőni egy miniszterelnököt” – újabb kormányfő került a célkeresztbe

A műsorvezető támadásra szólította fel a hallgatókat.

tegnap, 17:01

The Washington Post összehasonlította az Oroszország által most megszállt és az Ukrajna által 2023 nyarán megszerzett területeket. A kiadvány megjegyzi, hogy az elemzők által jelentősnek nevezett orosz előrenyomulás miatt az ukrán csapatok nehéz helyzetbe kerültek. 

AZ OROSZ FEGYVERES ERŐK A KÖZELMÚLTBAN TÖBB TERÜLETET FOGLALTAK EL, MINT AZ UKRÁN FEGYVERES ERŐK A TAVALY NYÁRI ELLENTÁMADÁS SORÁN – JELENTETTÉK KI A MEGKÉRDEZETT ELEMZŐK.

Május 12-én Volodimir Zelenszkij rendkívül nehéznek nevezte az ukrán erők helyzetét a Harkivi területen, különösen Volcsanszk városában. Az ukrán vezérkar megállapította az orosz csapatok „taktikai sikereit”.

Korábban az orosz védelmi minisztérium arról számolt be, hogy az Északi csoport orosz katonái mélyen behatoltak az ellenséges védelembe, és elfoglaltak több települést a Harkivi területen. A régió orosz közigazgatásának vezetője, Vitalij Gancsev elmondta, hogy az orosz katonák már a határ menti Volcsanszk nyugati és északi részét ellenőrzik.

Szlovénia részt vesz a közelgő ukrajnai globális békecsúcson – jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök május 17-én X-oldalán, miután tárgyalt Robert Golob szlovén miniszterelnökkel.

Ukrajna elnöke elmondta, hogy Szlovénia miniszterelnökével megvitatták a védelmi együttműködést és egy esetleges jövőbeli kétoldalú biztonsági megállapodást, amelyet szerinte „a lehető leghamarabb alá fognak írni”.

A csúcstalálkozót június 15-16-án tartják Svájcban, amely az ukrajnai békére fog összpontosítani Volodimir Zelenszkij elnök tíz pontos békeformulája szerint. A terv az orosz csapatok teljes kivonását követeli a megszállt ukrán területekről. A békecsúcsra mintegy 160 nemzeti delegációt hívtak meg, és legalább 50 ország megerősítette részvételét.

Az Egyesült Királyság, Németország, Franciaország, Dánia, Olaszország, Kanada, Hollandia, Finnország, Lettország és Kanada már kétoldalú megállapodásokat kötöttek Kijevvel.

 

„A NATO stratégái azt akarják, hogy Oroszország gyakorlatilag egész Ukrajnát ellenőrizze, mivel egyre több nagy hatótávolságú fegyverrel látják el Kijevet” – fogalmazott Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese.

Az idióta NATO-stratégák mégis őszintén azt akarják, hogy Oroszország gyakorlatilag egész Ukrajnát ellenőrizze. Ezért adnak a kormánynak egyre több nagy hatótávolságú fegyvert

– írta Medvegyev a Telegram-csatornáján a RIA Novosztyi szerint.